Hizmet Teklif Formu
Çağrı Merkezi
WhatsApp Destek
TR
EN
Arama sonuçları:

Apple Car beklentisi, Ford ve Tesla’yı geçti

  • Anasayfa
  • Tesla
  • Apple Car beklentisi, Ford ve Tesla’yı geçti
KATEGORİLER
Apple Car beklentisi, Ford ve Tesla’yı geçti

Teknoloji devi Apple, ekosistemini genişletmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Akıllı telefonlardan bilgisayarlara, giyilebilir teknolojiden otomotiv sektörüne kadar birçok alanda yeni ürünlerini kullanıcılarına tanıtıyor. Bu bağlamda şirket, otomotiv sektörüne de büyük önem veriyor.

Apple Car beklentisi, Ford ve Tesla’yı geçti

Apple, uzun zamandır Apple Car çalışmalarını gizli bir şekilde yürütüyor. Şirket, otomobiline çok önem veriyor ve geliştirilme sürecinde en iyi mühendisleri çalıştırıyor. Görünen o ki bu durum beklentileri oldukça yükseltiyor.

Strategic Vision tarafından yapılan ankete göre henüz çıkmasına uzun bir süre bulunan Apple Car, otomobil kullanıcıları tarafından ilgi görmeye şimdiden başladı. Analiz şirketi, 200 bin kişiye araba satın almayı düşündüğü markaları sordu. Değerlendirme sonucunda oldukça ilginç veriler elde edildi.

Değerlendirmede yüzde 38 ile Toyota ve yüzde 32 ile Honda ilk sıralarda yer alırken üçüncü sırayı sürpriz bir şekilde Apple aldı. Henüz tanıtılmasına 2 yıl gibi tahmini bir sürenin olduğu model, şimdiden gördüğü ilgiyle şaşırtıyor. Apple Car, yüzde 26 ile Ford ve Tesla’nın önünde 3 sırada yer aldı.

Apple şirketi, diğer şirketler baz alındığında çalışmalarını gizli bir şekilde yürütmek istiyor. Bu nedenle ayrıntılı bilgiler elde edilmese de detaylı bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre otomobil SUV olarak karşımıza çıkacak. Dış tasarımında fütüristik olarak tanımlanan bir şekilde piyasaya sunulacak otomobilin iç mekanında rahatça dönebilen koltuklar ile geleceği iddia ediliyor. Araçta ayrıca yerleşik akıllı asistan Siri bulunacak.

03 Eylül 2022, 22:26
İlgili Haberler